33rd ANNUAL KCKL 95.9 FM BIG BASS TOURNAMENT
        Cedar Creek Lake      
        April 2-3, 2016        
                   
                   
        FINAL STANDINGS      
                   
    Name     City   Weight   Winnings
  1st Robert Megallan   Mabank   7.60   $19,000 Triton/Mercury boat
                  $1,000 Strike King Bonus
                  kckl-winner-2016.png
                   
  2nd Garret Thomas   Malakoff   7.35        $4,000 + Hourly winnings
                   
  3rd Peggy McWhorter   Terrell   7.10   $3,000 + Hourly winnings
                   
  4th Stan Browning   Mesquite   6.87   $1,500 + Hourly winnings
                   
  5th Marcus Crow   Palmer   6.86   $1,000 + Hourly winnings
                   
  6th Ricky Phillips   Trinidad   6.82   $500 + Hourly winnings
                   
  7th James Bracken   Corsicana   6.57   $500 + Hourly winnings
                   
  8th Brian Smith   Groesbeck 6.26   $500 + Hourly winnings
                   
  9th Jacob Honza   Ennis   6.21   $500 + Hourly winnings
                   
  10th Jay Reedy   Athens   6.13   $500 + Hourly winnings
                   
  11th Billie L. Harris   Italy   5.97   $250 + Hourly winnings
                   
  12th Cooper Busch   Malakoff   5.85   $250 + Hourly winnings
                   
  13th Terry O'Daniel   Waxahachie 5.80   $250 + Hourly winnings
                   
  14th Edwin Brummett       5.77   $250 + Hourly winnings
                   
  15th Mike Adams   N. Richland Hills 5.71   $250 + Hourly winnings
                   
  16th Jay Eichler   Emory   5.70   $250 + Hourly winnings
                   
  17th Hunter Fugitt   Mabank   5.66   $250 + Hourly winnings
                   
  18th Chris Zachry   Streetman 5.64   $250 + Hourly winnings
                   
  19th Dean Kaumans   Garland   5.53   $250 + Hourly winnings
                   
  20th Odes Wilson   Grapevine 5.48   $250 + Hourly winnings
                   
                   
  40 Places were paid in the Overall Final Standings along with 80 Cash Prizes in the Hourly competition
                   
                   
        LADIES DIVISION      
                   
  1st Peggy McWhorter   Terrell   7.10   $500 + $3,000 3rd Place Overall
                   
  2nd Barbara Gunnels   Malakoff   4.57   $250 + Hourly + 35th Overall
                   
  3rd Emma Hitt   Scurry   3.17   $200 + $100 Youth Division
                   
                   
        YOUTH DIVISION      
                   
  1st Hunter Owen       5.4   $100 + Hourly winnings
                   
  2nd Colten Smith       4.3   $100 + Hourly winnings
                   
  3rd Cole Chappell       3.71   $100
                   
  4th Landen Holster       3.38   $100
                   
  5th Preston Tanner       3.38   $100
                   
  6th Hunter Sanders       3.28   $100
                   
  7th Emma Hitt       3.17   $100
                   
  8th Cody Moore       3.13   $100
                   
  9th Conner Owen       3.12   $100
                   
  10th Grant Romero       2.94   $100
Site Powered By:
AWS